↑ Povratak na O ŠKOLI

OBUKA ZA NASTAVNIKE
»NAUKA U NAŠIM UČIONICAMA«

Lokacija: Regionalni centri za stručno usavršavanje Kikinda,

Datum održavanja obuke: 29. 08. 2016. god.

Učesnici iz naše škole: Jelena Vukčević,  Aleksandra Jarić. Nataša Čabrić, Snežana Gaćinović Jovetić, Marijana Nikić, Milena Kecman, Dragan Stanković, Živan Jovanović, Goran Andrić

Organizatori i podrška: Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Centar za promociju nauke i umetnosti Fenomen, Evropska komisija(Comenius – Lifelong Learning Programme broj projekta 539752-LLP-1-2013-1-UK-COMENIUS-CNW) uz podršku partnera projekta: SciCo-Grčka, British Council -UK, British Science Association – UK, Forum Democrit – Bugarska, Jungvornweg – Nemačka, Education Development Centre – Litvanija, Ciencia Viva – Portugalija, Educational Radio-Television Directorate – Grčka, Greek Ministry of Education-Grčka.

Koji su ciljevi obuke?

Obuka se organizuje u okviru MARCH projekta (MAking science Real in sCHools) finsiranog od strane Evropske komisije u okviru Life Long Learning programa, Evropske komisije. Program obuke ima za cilj da osnaži nastavnike u metodološkom smislu i ponudi održive platforme sa kojih mogu predavati nauku učenicima. Predlažemo raznovrsne, primenljive, efikasne,proverljive, materijano nezahtevne ali dobro oprobane metode koji mogu biti implementirane na časovima iz predmeta: svet oko nas, priroda i društvo, matematika, biologija, fizika, hemija, tehničko i informatičko obrazovanje, informatika čuvari prirode). Nastavnike ćemo motivisati da koriste  predložene platforme a učenicima pružiti mogućnost da uče na efikasniji i funkcionalniji način. Takođe, obuka ima za cilj da motiviše nastavnike da stečeno znanje na obuci, primene u svojim učionicama u okviru pilot faze MARCH projekta u školama, a koji treba da se sprovede tokom septembra meseca. Konačno, obuka ima za cilj da nakon pilot faze u školama, evaluira postignute rezultate i ponudi novi model učenja nauke resornom Ministrastvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.