↑ Povratak na О ШКОЛИ

ОБУКА ЗА НАСТАВНИКЕ
»НАУКА У НАШИМ УЧИОНИЦАМА«

Локација: Регионални центри за стручно усавршавање Кикинда,

Датум одржавања обуке: 29. 08. 2016. год.

Учесници из наше школе: Јелена Вукчевић,  Александра Јарић. Наташа Чабрић, Снежана Гаћиновић Јоветић, Маријана Никић, Милена Кецман, Драган Станковић, Живан Јовановић, Горан Андрић

Организатори и подршка: Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Центар за промоцију науке и уметности Феномен, Европска комисија(Comenius – Lifelong Learning Programme број пројекта 539752-LLP-1-2013-1-UK-COMENIUS-CNW) уз подршку партнера пројекта: SciCo-Grčka, British Council -UK, British Science Association – UK, Forum Democrit – Bugarska, Jungvornweg – Nemačka, Education Development Centre – Litvanija, Ciencia Viva – Portugalija, Educational Radio-Television Directorate – Grčka, Greek Ministry of Education-Grčka.

Који су циљеви обуке?

Обука се организује у оквиру MARCH пројекта (MAking science Real in sCHools) финсираног од стране Европске комисије у оквиру Лифе Лонг Леарнинг програма, Европске комисије. Програм обуке има за циљ да оснажи наставнике у методолошком смислу и понуди одрживе платформе са којих могу предавати науку ученицима. Предлажемо разноврсне, применљиве, ефикасне,проверљиве, материјано незахтевне али добро опробане методе који могу бити имплементиране на часовима из предмета: свет око нас, природа и друштво, математика, биологија, физика, хемија, техничко и информатичко образовање, информатика чувари природе). Наставнике ћемо мотивисати да користе  предложене платформе а ученицима пружити могућност да уче на ефикаснији и функционалнији начин. Такође, обука има за циљ да мотивише наставнике да стечено знање на обуци, примене у својим учионицама у оквиру пилот фазе MARCH пројекта у школама, а који треба да се спроведе током септембра месеца. Коначно, обука има за циљ да након пилот фазе у школама, евалуира постигнуте резултате и понуди нови модел учења науке ресорном Министраству просвете, науке и технолошког развоја.